http://francehydravion.com/hypogonadism-in-adult-male-patients Pliki cookies na stronie. Aby zapewnic poprawne dzialanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejsciem na strone, niektore pliki mogly juz zostac zapisane w folderze przegladarki.
Nie pokazuj wiecej tego powiadomienia.

http://cordlessdrillreviewspro.com/black-boys-cock poniedziałek 11 czerwca 2007

Grunt to dobra organizacaja…

…pracy. Uważam, że 75% sukcesu lub porażki w przy tworzeniu projektów informatycznych (i nie tylko) zależy od właściwej organizacji pracy. Nie tylko chodzi o rozdzielenie kto co ma robić ale również wybranie takie sposobu tworzenia programu aby był łatwy w utrzymaniu. Często zdarza się, że podczas pracy następuje pewna zmiana i trzeba to wprowadzić do programu, dobrze zaplanowana struktura programu pozwala to zrobić dość szybko i sprawnie a zła powoduje się człowiek „babra się w gnojówce” jak to określił mój kolega. Ale czy my sami sobie tej „gnojówki” nie robimy przez złe planowanie programu przed rozpoczęciem pisania?

Proces tworzenia programu to 50% planowania i 50% pisania. Jednak znam wiele przypadków, że rozpoczynając pisanie ludzie siadają najpierw do pisania a potem myślą jak to zrobić i okazuje się iż trzeba wszystko przerabiać a potem przerabiać to co się przerobiło. Wiem doskonale jak potem wygląda taki program bo kiedyś sam tak robiłem. Na szczęście poznałem zalety wcześniejszego planowania i jak bardzo to potem ułatwia życie. W tej chwili nie wyobrażam sobie tworzenia programu bez wcześniejszej specyfikacji, rozpisania funkcjonalności i przewidzenia potencjalnych modyfikacji.

Zostaw Komentarz

*