Pliki cookies na stronie. Aby zapewnic poprawne dzialanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejsciem na strone, niektore pliki mogly juz zostac zapisane w folderze przegladarki.
Nie pokazuj wiecej tego powiadomienia.

poniedziałek 12 marca 2012

Wiele osób nie widzi różnicy między programistom a informatykiem dlatego chciałem przytoczyć kilka porównań zebranych w ostatnim czasie.

Nazwać programistę informatykiem to jak nazwać lekarza znachorem.

Nazwać programistę informatykiem to jak nazwać architekta murarzem.

Kazać programiście zrobić coś w Wordzie to jak artyście malarzowi zlecić pomalowanie kibla.

Mam nadzieję iż te kilka przykładów naświetliły problem.

A może wy znacie inne, napiszcie w komentarza…

2 komentarze do “Programista vs Informatyk”

 1. Zgred:

  Znam jeden..
  Programista, to jeden z elementów wiedzy informatyka!
  A potocznie koleś zwany informatykiem, jest zwykłym myszojebem!

  Dlatego Kolego nie myl programisty z Informatykiem!
  Bo Informatyka to nauka o przetwarzaniu wiedzy, a nie składanie komputerów! A skoro już o programistach piszesz…
  Informatyk jest niczym mistrz, w którego pracowni rzeźbią czeladnicy zwani Programistami… A poniżej nich jest rzemieślnik naprawiający komputery Programistom.

  Czyli inaczej:
  Informatyk potrafi sam przeprowadzić analizę problemu, zbudować schemat algorytmu, rozpisać procedury i funkcje i na koniec napisać program. Do tego, także potrafi samodzielnie naprawić swój komputer.
  Programista musi dostać opis zagadnienia, żeby zabłysnąć umiejętnością kodowania!
  A lodzik składający komputerki i potrafiący skonfigurować za pomocą klikologii stosowanej, to nie informatyk tylko zwykły m.y.s.z.o.j.e.b albo m.o.u.s.e.f.u.c.k.e.r !

 2. ja:

  w takim odniesieniu jak zwykly kowalski odbiera inforamtyka mozna to okreslic prosto:
  nie kazdy informatyk jest programista ale kazdy programista jest informatykiem, a dlaczego zanim ktos stanie sie programista uczy sie wszystkich dziedzin informatyki musi znac sie na sprzecie musi znac sie na sieciach musi znac sie na programowaniu… odnosnie tego co napisal Zgred to chyba niestety nie wie jak wyglada praca programisty i ile to nauki zwykle na 50 osob na ostatnim roku studiow gdy wybiera sie specjalizacje 5 osob wybiera programowanie 20 sieci a 25 zarzadzanie projektowanie itd. i zwykle te 5 osob to byly najlepsze osoby na roku ok 5 osob z tych 20 na sieciach naprawde zna sie na sieciach a 1 osoba na zarzadzaniu wie jak zarzadzac i projektowac.

Zostaw Komentarz

*