Pliki cookies na stronie. Aby zapewnic poprawne dzialanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejsciem na strone, niektore pliki mogly juz zostac zapisane w folderze przegladarki.
Nie pokazuj wiecej tego powiadomienia.

środa 1 sierpnia 2012

Od prawie półtora roku współpracuje z serwisem Prolink. Myślę, że nadszedł czas aby zrobić krótkie podsumowanie.


Celem Prolink jest pośrednictwo w sprzedaży linków. Jeśli chcesz wypromować swój serwis możesz wykupić link do niego na innych stronach. Albo zrobić tak jak ja czyli sprzedawać miejsca na linki na swoich stronach.
Nie miałem jakiś większych problemów z instalacją skryptu wyświetlającego linki które kupują klienci Prolink. Jeśli ktoś ma podstawy języka PHP to powinien sobie z tym poradzić. Uważam, że Prolink powinien udostępnić gotowe wtyczki dla kilku najpopularniejszych systemów zarządzania treścią np. WordPress, Joomla, Drupal. Wtedy nie trzeba było modyfikować plików a jedynie zainstalować wtyczkę. To na pewno zwiększy ilość serwisów dodawanych. Trochę szwankuje testowanie poprawności instalacji ale koniec końców wszystko się udało.
Zastosowane rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne z punktu widzenia pozycjonowania.

W ten sposób w panelu administracyjnym znalazło się 10 moich serwisów w tym jeden czeka jeszcze na akceptację. I tu muszę przyznać duży plus iż jeśli ktoś kupuje link to ma pewność, że pojawi się na stronie która ma jakąś wartość nawet te najtańsze.

Faktycznie wypłacają kasę już 9 razy to robiłem a pierwszy raz 26-04-2011. Jedyne co mnie doprowadza do szału to ich nie terminowość. Twierdzą, że po 14 dniach od przesłania rachunku otrzymam przelew i jeszcze nigdy tak nie było czasami po 20 dniach wysyłam maila ponaglającego i dopiero wtedy za dzień czy dwa mam przelew. Ta kwestia jest bez warunkowo do poprawy.
Ciekawym zjawiskiem też jest wstrzymanie wypłaty z powodu „niedotrzymania warunków regulaminu”. W sumie i słusznie tylko szkoda, że nikt o takim fakcie mnie nie poinformował ciężko jest mi pilnować 10 serwisów i wszystkich podstron a te już są liczone w setkach tysięcy.

Panel administracyjny jest ładny w przyjemnych kolorach ale zanim zorientowałem się co oznaczają poszczególne wartości to minęło kilka ładnych dni i nie obyło się bez korespondencji do BOK. Jeśli co do czytelności panelu mam pewne zastrzeżenia to szybkość odpowiedzi i ich dokładność wymaga pochwały więc jeśli czegoś nie będziecie rozumieć albo „dlaczego to tak dziwnie się nalicza” to piszcie a na pewno otrzymacie satysfakcjonującą odpowiedź.
Raz tylko zdarzył mi się przypadek z Panem (mniejsza o nazwisko) gdzie zadałem mu proste pytanie przynajmniej tak mi się wydawało a otrzymałem odpowiedź na zupełnie inne pytanie. No ale każdy może się pomylić więc napisałem jeszcze raz z prośbą o wyjaśnienie czego dotyczyła odpowiedź bo na pewno nie mojego pytania które zadałem. No i już po ponad miesiącu otrzymałem odpowiedź, że tak jak ja chciałem się nie da.
Gdy ktoś ma dużo podstrona w serwisach które zostaną przez Prolink zindeksowane i będzie chciał nad nimi zapanować np. jakąś ich grupę wyłączyć to będzie musiał spędzić kilka godzin na klikaniu.

Bardzo miłym zaskoczeniem było dla mnie gdy jakiś czas temu otrzymałem przesyłkę niespodziankę z Prolink w której była koszulka. Nie wiem skąd znali mój rozmiar ale pasowała :) i muszę przyznać, że kilka razy się w niej pokazałem.

Podsumowując mimo kilku niedociągnięć która Prolink mógłby łatwo poprawić i mam nadzieję, że warto podjąć współpracę. Zwłaszcza gdy ktoś posiada wartościowe serwisy i może ustalić wysokie ceny za sprzedany link.

Zostaw Komentarz

*