Pliki cookies na stronie. Aby zapewnic poprawne dzialanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejsciem na strone, niektore pliki mogly juz zostac zapisane w folderze przegladarki.
Nie pokazuj wiecej tego powiadomienia.

środa 23 listopada 2011

Ta książka jest takim klasykiem, że nie wiem czy można jeszcze coś więcej o niej napisać.

Najważniejszą rzeczą to książkę tą powinni czytać tylko ludzie myślący. Ci którzy nie widzą świata poza telewizją i internetem nie znajdą w niej nic ciekawego.
Gdy porówna się wydarzenia w niej zawarte z tym co dzieje się wokół nas to na pewno każdy znajdzie zatrważająco dużo zbieżności. Dlaczego „zatrważająco”? A czy chcielibyście żyć w takim świecie jaki jest opisywany w tej książce?
Tak jak napisałem to jest książka tylko i wyłącznie dla ludzi myślących i takim ją bardzo polecam.

Można ją kupić w księgarni http://ksiazki.cichaprzystan.org

Kilka dodatkowych informacji na temat książki „Rok 1984”: Wikipedia, Wikicytaty.
Po przeczytaniu książki fajnie jest obejrzeć film jaki nakręcono na jej podstawie.

3 komentarze do “Rok 1984 – George Orwell”

  1. ti:

    Kolejny przykład, że to już się dzieje http://www.wykop.pl/link/1225565/twoj-operator-telefoniczny-patrzy-pl/

  2. Aleksandra:

    Daje do myślenia. Zastanawiałam się kiedyś nad bojkotem netu i komórki. Ludzie dziwią się, że daję sobie prawo nie odbierać telefonu. Pamiętam czasy telefonów stacjonarnych. Z drugiej strony dzięki komórce tak szybko można uzyskać pomoc, podzielić się zdjęciami, no tak tylko chciałoby się prywatności.

  3. ti:

    Każdy granice prywatności ustala sobie sam. Gdy inne osoby przyzwyczają się do tego gdzie są nasze granice to nie będzie ich dziwić takie czy inne zachowanie. Ale trzeba być konsekwentnym.

Zostaw Komentarz

*