http://trimegainternational.com/fuckers-fuckers-fucking-fuckings-fucks Pliki cookies na stronie. Aby zapewnic poprawne dzialanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejsciem na strone, niektore pliki mogly juz zostac zapisane w folderze przegladarki.
Nie pokazuj wiecej tego powiadomienia.

 

Czy zawsze musimy korzystać z frameworka?

Jakiś czas temu rozmawiałem z kolegą o różnym podejściu do programowania przez programistów PHP. Rozważaliśmy korzystanie z gotowych framework lub pisanie w „czystym” PHP.

Programista vs Informatyk

Wiele osób nie widzi różnicy między programistom a informatykiem dlatego chciałem przytoczyć kilka porównań zebranych w ostatnim czasie.

Święto programisty

W 256 dniu roku (28) który już od wielu lat jest oficjalnym dniem programisty składam wszystkim ciężko pracującym programistom najlepsze życzenia bez błędnych kodów i dużych zarobków.

Czy „terminy” muszą być?

Zdaje sobie sprawę że „terminy” muszą istnieć takie są prawa ekonomii ale o ile lepiej się pracuje jak ich niemal?

Programista tworzy a nie produkuje

Gdy terminy gonią zapominam, że programowanie to 75% myślenia i 25% robienia i często jest tak iż muszę robić dwa razy.

Programowanie dla brutalnych psychopatów

Zawsze programuj tak, jakby osoba, która będzie utrzymywała Twój kod, była okrutnym psychopatą, który wie gdzie mieszkasz.

Ewolucja programisty czyli od młodego do wyjadacza

Bardzo ciekawa wypowiedź z którą się w dużym stopniu zgadzam.

Programistą WWW być…

Artykuł pochodzi z http://www.spychalski.info/2008/05/14/programista-www-byc Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż pisanie stron WWW.

Dzień programisty

Dziś jest dzień programisty…

Co by było gdyby programiści budowali samoloty?

Oto krótki filmik ale niestety bardzo prawdziwy. Tak właśnie by wyglądało gdyby programiści zabrali się za budowanie samolotów…