Wiek emerytalny

Jakby się tak logicznie zastanowić to okazuje się, że określanie od górnie wieku emerytalnego jest zupełnie nie potrzebne i dziwne.

Składki wpłacane do ZUS są zapisywane na naszych indywidualnych kontach więc każdy zbiera na własną emeryturę. Idąc dalej tym tropem to wystarczy by ZUS wyliczał na podstawie średniej długości życia ludzi potencjalną emeryturę każdego dnia. Wtedy mógłbym np. zalogować się na stronę ZUS i zobaczyć ile bym dostał miesięcznie gdybym dziś przeszedł na emeryturę.
Trzydziestolatek po 10 latach pracy stwierdził, że chce przejść na emeryturę ale po zalogowaniu się na stronę ZUS dowiaduje się, że tak owszem ale dostanie np. 25zł miesięcznie, bo mało zarabiał i krótko pracował. Ale osoba która dużo zarabiała przez te czas może zobaczyć większą kwotę. Tym samym ci którzy zarabiają mniej będą musieli pracować dłużej aby zarobić na swoją emeryturę.

I nikt nie będzie mógł mieć pretensje o to że ma małą emeryturę czy że musi pracować tak długo. Każdy decydował by sam ile chce otrzymywać pieniędzy i ile chce pracować.
W ten sposób każdy sam sobie by ustalał wiek emerytalny.

Dodatkowo nawet po przejściu na emeryturę nic nie stało by na przeszkodzie aby taka osoba mogła sobie dorabiać.

Możesz również polubić…